Резнікова звільнили з Міноборони – його заступники написали заяви про відставку

Заступники міністра оборони написали заяви на звільнення, - нардеп

Троє заступників міністра оборони України написали заяви на звільнення. Це сталося перед призначення нового очільника Міноборони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на нардепа Олексія Гончаренка в Telegram.

За словами парламентаря, заяви про відставку написали троє чиновників Міноборони:

  • заступник міністра оборони Володимир Гаврилов;
  • заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віталій Дейнега;
  • заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Андрій Шевченко.

Співрозмовник РБК-Україна у владі пояснив, що у разі звільнення міністра усі його заступники звільняються автоматично, окремих заяв писати не потрібно. Така норма є у законодавстві, винятків для Міноборони немає, хоча саме формулювання виписано досить розмито, зазначив співрозмовник.

Додамо, що уряд може переназначити заступників міністрів, законодавством це не забороняється.

Оновлено

Заступник міністра оборони Віталій Дейнега спростував, що написав заяву на звільнення. Він заявив, що “з новим міністром якось розбереться”, а тоді повідомить про деталі.

“Думаю, що у нас обох є очікування одне від одного. І треба час, щоб ми домовились чи ні про них та спільну стратегію”, – написав Дейнега у своєму Facebook.

Що цьому передувало

Вчора, 5 вересня, Верховна рада звільнила Олексія Резнікова з посади міністра оборони. Цього передували скандали з закупівлями для потреб армії.

Очікується, що новим міністром оборони планують призначити Рустема Умєрова. Раніше він подав до Ради заяву про звільнення з посади голови Фонду державного майна.

Також зазначається, що Резнікова можуть призначити послом у Британії. Втім, цю інформацію поки не коментував ні президент, ні сам Резніков.

Джерело