Результат контрнаступу стане зрозумілим через три-чотири місяці — президент Чехії

За його словами, наразі відбуваються формуючі дії, а не власне контрнаступ.

У разі приєднання армії якоїсь із країн НАТО до прямої допомоги Україні Росія може вдатися до використання ядерної зброї, а справжні результати контрнаступу ЗСУ стануть зрозумілими через кілька місяців, вважає президент Чехії, колишній голова військового комітету НАТО Петер Павел.

«Неважливо, війська НАТО приєднаються до операції на самому початку чи в її кінці. Юридично це не матиме різниці. Яка б країна чи група країн не приєдналася до конфлікту, це, за визначенням, вказує на те, що НАТО приєднався до війни проти Росії. … за такого сценарію вони, дуже ймовірно, захочуть використати ядерну зброю», – сказав він в інтерв’ю «Радіо Свобода»

Що ж стосується ситуації на фронтах України сьогодні та контрнаступальних дій Збройних Сил України, то, за словами Павела, справжнього контрнаступу ще не видно.

«Усе – ще попереду. Я б назвав це, виходячи зі свого військового досвіду, формуючими операціями», – зазначив він.

Колишній генерал вважає, що цілі, яких ЗСУ не вдасться досягти цього року, доведеться відкласти до весни наступного року з усіма пов’язаними труднощами, зокрема з труднощами зберегти підтримку партнерів.

«Коли я кажу, що ми бачимо вікно можливостей цього року, то це означає, що знадобиться щонайменше три-чотири місяці, перш ніж почнеться будь-яка інша активність. Я думаю, це реалістична картина», – додав він.

Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що український контрнаступ триває і наразі йдуть жорстокі бої на деяких ділянках фронту. Так само на декількох напрямах іде і наступ ворога. Таким чином ЗСУ знаходяться і в наступі, і в обороні.

Джерело