РФ відреагувала на обмеження в’їзду російських авто в ЄС

Знову скаржаться на «утиски простих росіян».

Міністерство закордонних справ Росії прокоментувало рішення деяких країн Європейського Союзу щодо обмеження в’їзду автомобілей із російською реєстрацією. Там назвали це новою «залізною завісою», яка наносить шкоду «простим росіянам».

У російському відомстві заявили, що роз’яснення Єврокомісії щодо санкцій перебувають «за межею абсурду» та спрямовані на нанесення шкоди «простим росіянам», щоб фактично унеможливити громадянам Росії в’їзд до Євросоюзу.

«Тепер уже цілком очевидно відчайдушне прагнення нинішньої єсовської верхівки звести в Європі нову «залізну завісу», максимально обмеживши можливості спілкування між людьми», – йдеться у повідомленні МЗС країни-агресорки.

Росіяни додали, що розцінюють дії Єврокомісії як провокування країн-членів ЄС на посилення дискримінації росіян за національною ознакою.

«У столицях держав Євросоюзу мають чітко усвідомлювати, що «відсидітися за спиною» Брюсселя, прикриваючись горезвісною єсівською «солідарністю», яка настільки відверто розтоптує права людини, тут не вдасться», – прокоментували у російському МЗС.

Нагадаємо, Латвія та Литва перестали впускати на територію країни автомобілі з російською реєстрацією після роз’яснень Єврокомісії інтерпретації санкційного законодавства щодо Росії. У разі злісної непокори працівникам митниці та відмови розвертатися на кордоні можлива конфіскація автомобіля. Власників авто також застерегли від повторних спроб в’їхати через інші пункти пропуску. Заборона почала діяти 12 вересня.

Вже 13 вересня у МЗС Естонії заявили, що також вводять заборону і «не можуть допомагати громадянам країни-агресора користуватися благами свободи та демократії, доки Росія продовжує геноцид в Україні».

Наслідувати приклад країн Балтії 16 вересня вирішили у Фінляндії, там також заборонили в’їзд російських автомобілів. Зазначається, що обмеження стосуватимуться і російських автомобілів, які вже знаходяться у Фінляндії. Навіть постійне проживання у країні не дає права на використання зареєстрованих у Росії автомобілів на території країни.

А з 17 вересня Польща заборонила в’їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Там зауважили, що «це ще один елемент санкцій, накладених на Росію та її громадян у зв’язку з жорстокою війною в Україні, через те, що російська держава сьогодні становить загрозу міжнародній безпеці».

Джерело