Росія надійна настільки ж, наскільки і Захід. Путін виступає за якнайшвидше припинення війни — Ердоган

Турецький лідер пояснив, що його політика “полягає у встановленні контактів із країнами всього світу на основі безпрограшного сценарію”.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вважає, що російський диктатор Владімір Путін виступає за “якнайшвидше закінчення війни”. Щоправда, сам турецький лідер в інтерв’ю PBS висловив припущення, що вона триватиме ще довго, і лише Путін і президент України Володимир Зеленський зможуть сказати, коли вона закінчиться. 

“Нам би дуже хотілося сподіватися, що війна закінчиться якнайшвидше. І Путін насправді теж виступає за якнайшвидше припинення цієї війни”, – сказав президент Туреччини.

Ердоган додав, що РФ можна довіряти так само як Заходу. Аргументував він це тим, що Євросоюз обдурив багаторічні сподівання Туреччини на вступ. 

“У мене немає причин їм (Росії – ред.) не довіряти. Росія надійна настільки ж, наскільки і Захід. Останні пів століття ми чекали на порозі ЄС. І зараз я довіряю Росії настільки ж, наскільки я довіряю Заходу, – сказав він, прокоментувавши також вихід РФ з зернової угоди. – Половина постачання природного газу (до Туреччини – ред.) приходить з Росії, а це означає, що у нас є солідарність. Ми спільно йдемо вперед і також співпрацюємо в галузі оборонної промисловості”. 

Ердоган пояснив, що його політика “полягає у встановленні контактів із країнами всього світу на основі безпрограшного сценарію”. Тому він впевнений, що відносини Туреччини та Росії будуть такими ж хорошими, як і відносини Туреччини та США. 

Президенти Туреччини та Росії зустрічалися у Сочі та домовлялися щодо можливого відновлення зернової угоди. Це був лише перший обережний скринінг пропозицій сторін, після якого, можливо, буде нова домовленість. Про сочинські переговори та що за ними стоїть пише Володимир Кравченко у статті “Зернова угода по-новому? Чи піде Україна на поступки «дорогим друзям» Путіну та Ердогану” на ZN.UA.

Джерело