Росія пропонує Африці безкоштовне зерно, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама й створила – Боррель

Євродипломат попросив партнерів ЄС закликати Росію повернутися до переговорів щодо поновлення зернової угоди.

Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель прокоментував пропозицію російського президента Владіміра Путіна надати деяким країнам Африки безкоштовне зерно.

“Поки світ стикається з перебоями у поставках і зростанням цін, Росія звертається до вразливих країн, зокрема африканських, з пропозиціями щодо обмежених поставок зерна, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама й створила. Це цинічна політика свідомого використання їжі як зброї”, – зазначив глава європейської дипломатіх.

Водночас Євросоюз у відповідь діятиме за трьома основними напрямами: підтримуватиме спроби ООН і Туреччини поновити Чорноморську зернову ініціативу, продовжуватиме зміцнювати “шляхи солідарності” як альтернативні маршрути для експорту української сільськогосподарської продукції через країни-члени ЄС, а також збільшить фінансову підтримку країн та людей, які найбільше цього потребують, у вигляді 18 мільярдів євро для забезпечення продовольчої безпеки до 2024 року.

Боррель закликав партнерів по ЄС тиснути на Росію щодо переговорів про поновлення зернової угоди подібно до країн Африканського союзу, а також утриматися від перешкоджання функціонування агроінфраструктури України.

Раніше, високий представник ЄС Жозеп Боррель, на тлі регулярних обстрілів української портової інфраструктури, засудив дії Москви і закликав не використовувати їжу як зброю.

Джерело