Росія висилає двох співробітників посольства США, звинувативши у «шкоді національній безпеці»

Persona non grata оголошені перший та другий секретарі посольства США у Москві

МЗС Росії заявило, що висилає з країни двох американських дипломатів, яких звинуватив у співпраці з громадянином Росії Робертом Шоновим, який є обвинуваченим у «конфіденційному співробітництві» з іноземною державою та якому «за матеріальну винагороду давалися завдання, які мали на меті завдати шкоди національній безпеці Російської Федерації». Вислання відбуваться на тлі регулярних повідомлень про викриття російських шпіонів у світі.

«Главі американської дипмісії в Москві Л.Трейсі було зроблено жорсткий демарш із врученням офіційної ноти щодо несумісності з дипломатичним статусом дій першого секретаря посольства США Дж.Сілліна та другого секретаря посольства Д.Бернстайна», – йдеться у заяві МЗС РФ від 14 вересня.  

При цьому у міністерстві заяивли, що російська сторона очікує, що у Вашингтоні «утримаються від конфронтаційних кроків» у відповідь.

За даними агентства Reuters, Роберт Шонов працював у Генеральному консульстві США у Владивостоку понад 25 років, поки Росія у 2021 році не наказала припинити роботу місцевому персоналу американської місії. Пізніше російські засоби пропаганди заявили, що Шонов був арештований у травні цього року за підозрою у передачі співробітникам посольства США в Москві інформацію про те, як російська призовна кампанія впливає на політичне невдоволення напередодні президентських виборів у Росії в 2024 році.

Нагадаємо, що у серпні Посольство США у Мінську закликало своїх громадян негайно залишити територію Білорусі. Пізніше The New York Times оприлюднила інформацію, що Росія посилює зусилля з поширення проросійських і антиукраїнських повідомлень у Сполучених Штатах і на Заході, використовуючи методи для приховування спроб маніпулювання громадською думкою з боку своїх розвідувальних служб. У вересні влада Великої Британії скасувала безвізовий транзит для громадян Російської Федерації та Грузії – через побоювання, що збільшиться кількість росіян та грузин, які подорожують до Великої Британії і потенційно можуть подати прохання про притулок після прибуття.

Джерело