Росія закриває консульство Польщі в Смоленську

РФ аргументувала крок «недружніми діями Варшави».

Росія вирішила закрити консульське агентство Польщі у Смоленську, повідомило російське агентство «Интерфакс».

«Такого кроку вжито у відповідь на недружні антиросійські дії Варшави, зокрема – вилучення на користь держави будівлі, в якій розміщується середня школа при російському посольстві», – йдеться в повідомленні ЗМІ.

Зазначається, що рішення уже затверджено урядом РФ.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на пресконференції у п’ятницю заявив, що країна готова до такого ж кроку у відповідь.

«Ми регулярно отримуємо інформацію про агресивні дипломатичні дії з боку Росії.Якщо врешті-решт дійде до того, що Росія почне ліквідовувати наші офіси, ми відповімо тим же», – цитує його Reuters.

Школа при посольстві РФ, в якій навчалися переважно діти російських дипломатів та дипломатів з країн пострадянського простору, функціонувала у Варшаві з 1953 року.

У 2016 році Окружний суд у Варшаві виніс вирок про  передачу у власність міста будівлі, де розташована російська школа. Однак російська сторона рішення суді проігнорувала.

Врешті мерія польської столиці разом з поліцією 29 квітня провели процедуру взяття на баланс міста будівлі.

Тоді посол РФ у Польщі Сергій Андрєєв у коментарі російським ЗМІ назвав ці дії “незаконними” і пообіцяв відповідь з боку Москви, не уточнивши, яку саме.

Джерело