Російський уряд включив Королівство Норвегія до переліку “недружніх держав”

Згідно з роспорядженням, буде обмежено кількість фізосіб, які перебувають на території Росії, з якими посольство Норвегії зможе укладати трудові договори.

В уряді Російської Федерації внесли Норвегію, яка неодноразово надсилала Україні військову допомогу, до переліку “недружніх країн” та обмежили кількість дипломатів на території країни до 27 осіб. Про це повідомляє офіційний сайт кабінету міністрів РФ.

“Уряд включив Королівство Норвегія до переліку іноземних держав, які вчиняють недружні дії, спрямовані проти російських дипломатичних і консульських представництв за кордоном”, – зазначили у заяві.

Посилаючись на указ Володимира Путіна “Про застосування заходів впливу на недружні дії іноземних держав”, російський уряд ухвалив рішення обмежити кількість фізосіб, які перебувають на території Росії, з якими посольство Норвегії зможе укладати трудові договори.

“Згідно з новим розпорядженням, за Норвегією закріплено ліміт у 27 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Також згідно з указом Путіна в уряді Росії мають право повністю заборонити наймати до посольств, консульств, представництв держорганів і держустанов недружніх країн працівників з-поміж осіб, які перебувають на території Росії.

Раніше, у травні 2021 року, обмеження було запроваджено щодо дипмісій США та Чехії, а в липні 2022 року – щодо дипмісій Греції, Данії, Словенії, Хорватії та Словаччини.

“Затверджений урядом перелік не є остаточним і з урахуванням триваючих ворожих дій іноземних держав, спрямованих проти російських представництв за кордоном, може розширюватися”, – додали у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Норвегія надасть Україні 1000 нових комплектів розвідувальних міні-безпілотників типу Black Hornet, або ж Чорний шершень, які були розроблені у співпраці між Силами оборони Норвегії та Інститутом оборонних досліджень.

Джерело