Румунія вимагає від Німеччини розмістити на її території війська на постійній основі

Бухарест побоюється, що війна в Україні триватиме довго.

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку у вівторок  закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца продовжити зміцнення східного флангу НАТО, надіславши німецькі війська до його країни «якомога швидше» і «на постійній основі», повідомляє POLITICO.

«Я сподіваюся, що скоро ми матимемо на нашій території німецьких військових на постійній основі», — сказав Чолаку.

Минулого тижня Німеччина анонсувала направлення чотирьох тисяч військових до Литви.

Чолаку висловив занепокоєння, що війна Росії в Україні може тривати упродовж тривалого часу, і, відповідаючи на запитання про майбутній саміт військового альянсу НАТО у Вільнюсі, сказав, що очікує від уряду Німеччини розгортання більшої кількості військ на схід.

«Я сподіваюся, що разом з канцлером ми зможемо прийняти рішення щодо цього якомога швидше», — додав він.

Шольц не одразу відреагував на вимогу Румунії. Те, що Чолаку порушив це питання публічно, виявилося для нього несподіванкою, адже досі про плани відправити війська до Румунії не повідомлялось.

Війська НАТО вже розміщені в Румунії, яка має безпосередній кордон з Україною. США заявили, що залишать свої війська в країні принаймні до цієї осені.

Обидва лідери висловили песимізм щодо можливості найближчого завершення війни в Україні. 

«Ми очікували, що конфлікт завершиться українським контрнаступом. Але, на жаль, загальнодоступні дані не дають нам підстав для оптимізму», — сказав Чолаку. 

Шольц, у свою чергу, заявив, що сподівань на те, що українська сторона швидко просуватиметься найближчими днями, не було.

«Момент, коли буде досягнуто серйозний прорив, не може настати так швидко», — підкреслив він.

Канцлер також намагався послабити надію України отримати чітку перспективу членства в НАТО на Вільнюському саміті, який натомість зосередиться на «поглибленні співпраці» з Києвом через «спільну раду».

«Безумовно, ми також обговорюватимемо питання, як далі розглядати перспективи країн, які прагнуть вступу до НАТО. Але також зрозуміло, що ніхто не може стати членом оборонного альянсу під час війни», – сказав Шольц. 

Раніше президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту до Румунії заявив, що у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України, його країна укріплюватиме східний фланг НАТО.

Президент Румунії Клаус Йоганніс наголошував, що його країна не відправлятиме свої війська у Молдову у випадку нападу Росії.

Джерело