Румунія збирається схвалити рішення про закупівлю винищувачів F-35

Планується придбати 32 борти.

Міністерство оборони Румунії подало до парламенту запит на схвалення закупівлі винищувачів F-35 Lightning II. Про це повідомляє румунське мілітарне видання Defense Romania.

Міноборони хоче, щоб схвалили закупівлю 32 багатоцільових винищувачів F-35. Тип винищувача не повідомляють. Більш всього, що йдеться про F-35A. Орієнтовна вартість майбутньої програми із переозброєння на винищувачі 5-го покоління становить 6,5 млрд доларів.

“Ми робимо перший крок, щоб оснастити румунські ВПС найсучаснішими можливостями, які забезпечать Румунії консолідований статус в архітектурі безпеки на східному фланзі та в Чорноморському регіоні”, — заявив міністр оборони Ангел Тілвар.

Міністр оборони заявив, що програму F-35 будуть обговорювати у парламенті Румунії цієї осені, а угода буде завершена наступного року.

“Якщо лист про прийняття буде підписано в 2024 році, то, ймовірно, у нас будуть перші літаки в 2032 році. З точки зору часу це може здатися віддаленим проміжком часу. Але ви добре знаєте, що в сфері військових закупівель продукція не продається готовою”, – сказав Тілвар.

Раніше повідомлялося, що Вища рада нацбезпеки Румунії ухвалила рішення про купівлю бойових літаків п’ятого покоління F-35. Закупівля нових винищувачів пов’язана з подальшою модернізацією повітряних сил країни та розширенням їхніх бойових спроможностей.

Джерело