Сі Цзіньпін заявив, що Китай і США “повинні та зобов’язані” досягти мирного співіснування

Його заклик пролунав після низки зустрічей і переговорів між офіційними особами обох країн останніми місяцями.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив двом ветеранам американської авіаційної групи  “Летючі тигри”, які воювали на боці Китаю під час Другої світової війни, що Пекін і США “повинні та зобов’язані” досягти мирного співіснування, пропонуючи подальші кроки для обох сторін для зниження напруженості. Про це повідомляє Reuters.

У своїй відповіді на лист пілотів Гаррі Мойєра і Мела Макмаллена Сі сказав, що народи Китаю і США мали спільного ворога в боротьбі проти Японії і встановили “глибоку” дружбу.

“Дивлячись у майбутнє, Китай і Сполучені Штати, як дві великі країни, несуть більш важливу відповідальність за мир, стабільність і розвиток у світі. Вони повинні та зобов’язані досягти взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва”, – сказав Сі.

Його заклик до стабільних і мирних відносин пролунав після низки зустрічей і переговорів між офіційними особами США і Китаю в останні місяці, спрямованих на зниження напруженості та відновлення каналів зв’язку, в тому числі контактів між військовими країн.

Американська авіаційна група, відома як “Летючі тигри” складалася з колишніх американських пілотів, найнятих Китайською Республікою, очолюваною Гоміньданом, для боротьби проти Японії в 1941-1942 роках.

Пілоти групи широко відомі в Китаї своїми подвигами у боротьбі проти більших японських сил, коли вони піднімалися в небо зі злітно-посадкових смуг у сільській місцевості, прокладених вручну китайськими жителями.

Раніше повідомлялося, що віцепрезидент Китаю Хань Чжен заявив державному секретарю США Ентоні Блінкену під час переговорів у кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, 18 вересня, що обидві сторони повинні піти назустріч одна одній. 

Адміністрація Байдена намагалася зменшити напруженість, відправивши до Пекіна низку офіційних осіб, зокрема Блінкена в червні та міністра торгівлі Джину Раймондо наприкінці серпня. Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Джерело