Серійну вбивцю немовлят Люсі Летбі визнали винною після 8 років розгляду справи

 Медсестра  працювала на своїй роботі зі смертельною місією попри певні підозри колег –  більше року після першого інциденту  

 Люсі Летбі, чиє ім’я стало відомим у 2014 році, визнали винною у вбивстві семи немовлят у Британії. Вона стає наймасовішою серійною вбивцею дітей у сучасній Великій Британії. Жінка вбила 6 і намагалась вбити ще 7 дітей. Деталі її кримінального портрету і перебігу тих подій наводить BBC.

До червня 2015 року у відділенні для новонароджених у лікарні графині Честер було близько двох-трьох випадків смерті немовлят на рік. Але влітку 2015 року сталося щось незвичайне.

Тільки в червні протягом двох тижнів померло троє немовлят. Смерть була несподіваною, тому доктор Стівен Брірі, провідний консультант відділення новонароджених, скликав зустріч із завідуючим відділенням Ейріаном Пауелом і директором медсестер лікарні Елісон Келлі.

“Ми намагалися бути максимально ретельними”, – каже доктор Брірі. Аналіз персоналу показав, що Люсі Летбі була на службі під час усіх трьох смертей. «Здається, я пам’ятаю, як сказав: «О ні, це не може бути Люсі. Неприємна Люсі», — каже він.

Здавалося, ці три смерті не мали «нічого спільного». Ніхто, включаючи доктора Брірі, нічого не підозрював.

Але до жовтня 2015 року все змінилося. Ще двоє немовлят померли, і Летбі був на зміні для них обох.

До цього моменту доктор Брірі занепокоївся, що Летбі може завдати шкоди немовлятам. Він знову зв’язався з керівником підрозділу Ейріаном Пауелом, який, схоже, не поділяв його занепокоєння.

В електронному листі від жовтня 2015 року вона описала зв’язок між Летбі та несподіваною смертю дитини як «прикрий». «Кожна причина смерті була різною», — сказала вона, і асоціація з Летбі була лише випадковим збігом.

Вищі менеджери, здавалося, не хвилювалися. У тому ж місяці – жовтні 2015 року – доктор Брірі каже, що його занепокоєння щодо Летбі було передано директору відділу медсестер. Але він нічого не почув.

Колеги-консультанти доктора Брірі також хвилювалися щодо Летбі. І це були не лише несподівані смерті. Інші немовлята страждали від несмертельного колапсу, що означало, що вони потребували екстреної реанімації або допомоги з диханням, без видимого клінічного пояснення. Летбі завжди чергувалися під час цих всіх інцидентів.

У лютому 2016 року інший консультант, доктор Раві Джаярам, ​​каже, що бачив Летбі, яка стояла і дивилася, коли дитина, відома як Baby K, ніби перестала дихати.

 

 

Доктор Брірі зв’язався з Елісон Келлі та медичним директором лікарні Яном Гарві, щоб попросити про термінову зустріч. На початку березня він також написав Ейріану Пауелу: «Нам ще потрібно поговорити про Люсі

 

 

Минуло три місяці, і ще двоє немовлят ледь не померли, перш ніж у травні того року доктор Брірі отримав зустріч із вищими менеджерами, про яку він просив. «Не могло бути жодних сумнівів у моїх занепокоєннях на цій зустрічі», — каже він.

 

 

Але інші учасники зустрічі, здавалося, заперечували. Доктор Брірі сказав, що містер Харві та пані Келлі пасивно слухали, коли він пояснював свою стурбованість щодо Летбі. Але їй дозволили працювати далі.

 

 

Червень 2016: Переломний момент

 

 

На початку червня ще одна дитина втратила свідомість. Потім, ближче до кінця місяця, двоє з трьох недоношених трійнят несподівано померли протягом 24 годин один від одного. Летбі був на зміні у зв’язку з обома смертями.

 

 

Після смерті другої трійні доктор Брірі відвідав зустріч для травмованого персоналу.

 

 

Він каже, що в той час як інші, здавалося, «майже розсипаються на ваших очах», Летбі відкинула його припущення, що вона, мабуть, втомлена або засмучена. «Ні, я повертаюся на зміну завтра», — сказала вона йому. «Вона була дуже щасливою та впевненою, коли прийшла на роботу», — каже він.

 

 

Для доктора Брірі та його колег-консультантів смерть двох трійнят стала переломним моментом. Того вечора доктор Брірі каже, що він зателефонував черговому керівнику Карен Різ і вимагав звільнити Летбі з роботи. Вона відмовилася.

 

 

Доктор Брірі каже, що він запитав її про те, чи вона приймає це рішення всупереч бажанням семи консультантів-педіатрів, і запитав, чи візьме вона на себе відповідальність за все, що може статися з іншими немовлятами наступного дня. Він каже, що пані Різ відповіла «так».

 

 

Наступного дня ще одна дитина, відома як Baby Q, ледь не померла, знову ж таки під час чергування Летбі. Медсестра все ще працювала ще три зміни, перш ніж її нарешті вивели з відділення новонароджених – більше ніж через рік після першого інциденту.

Тоді підозрілі смерті припинилися.

Після ретельного слідства і знаходження доказової записки, 33-річну жінку  звинуватили в навмисному завданні шкоди немовлятам різними способами: порскуванням повітря в їх кровотік і введенням повітря або молока в їхні шлунки через назогастральний зонд. Її також звинуватили в отруєнні немовлят шляхом додавання інсуліну до внутрішньовенного харчування та порушення роботи дихальних трубок..

«Я не заслуговую на життя. Я вбив їх навмисно, тому що я недостатньо хороший, щоб піклуватися про них”, – йшлося в знайдений у її помешканні і написаній нею  записці, яка стала дуже вагомим доказом. 

Джерело