Ще один «ніж у спину»: ДеСантіс прямо визнав поразку Трампа – NYT

Йдеться про поразку на виборах 2020 року та відмову визнати їх «фальсифікацію»

Губернатор Флориди Рон ДеСантіс, який є одним з претендентів на кандидатство на посаду президента від Республіканської партії, у новому інтерв’ю чітко заявив, що Дональд Трамп програв вибори 2020 року. Цією заявою ДеСантіс відійшов від теорії змови та ортодоксальних поглядів більшості виборців-республіканців, які вважають, що результати виборів були сфальсифіковані. Це стало ще однією атакою на Трампа з боку суперників з Республіканської партії.

«Звичайно, він програв. Джо Байден – президент», – сказав ДеСантіс в інтерв’ю NBC News, опублікованому 7 серпня, передає The New York Times.

ДеСантіс, який значно відстає від Трампа в опитуваннях щодо номінації на посаду президента від Республіканської партії, визнав, що неправдиві теорії змови колишнього президента про фальсифікацію виборів 2020 року були «необґрунтованими».

Хоча губернатор Флориди не робить повного розриву з крилом Республіканської партії, яке заперечує результати минулих виборів – в останньому інтерв’ю він сказав, що з ними «були різні проблеми» й вони були «не ідеальними». Коментарі політика свідчать про очевидну зміну стратегії. Роками він ухилявся від прямих відповідей на запитання про те, чи вважає він, що вибори були сфальсифіковані, а під час проміжних виборів 2022 року агітував за тих, хто заперечував результати виборів.

Дедалі агресивніша позиція ДеСантіса підкріплює його загальний аргумент проти Трампа, а саме те, що під його керівництвом республіканці погано виступили на трьох виборах поспіль. І це свідчить про те, що юридичні проблеми Трампа змусили його конкурентів-республіканців шукати способи скористатися цим.

Хоча жоден з головних суперників Трампа не атакує його відкрито через останні кримінальні звинувачення, вони намагаються натиснути на слабкі місця колишнього президента – визнати реальність і розірвати мильну бульбашку заперечення, в якій Трамп і багато республіканців живуть.

Останні висловлювання пана ДеСантіса, хоча і є влучними, можуть посварити його з більшістю республіканців. Хоча вибори 2020 року були визнані, згідно з опитуванням CNN, проведеним минулого місяця, близько 70% виборців-республіканців вважають, що перемога президента Байдена не була легітимною. Трамп продовжує наполягати на тому, що він був законним переможцем.

Окрім ДеСантіса, з найвідоміших кандидатів найбільш різко проти Трампа виступили колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті та колишній віце-президент Майк Пенс. Крісті балотується на відверто антитрампівській платформі. Пенс, у свою чергу, заявив, що дасть свідчення на суді проти колишнього президента, якщо його викличуть.

Нагадаємо, за результатами першого опитування New York Times та Сієнського коледжу наприкінці липня, колишній президент Трамп випереджає своїх суперників з Республіканської партії у боротьбі за номінацію на посаду президента США. Він отримує 54% голосів потенційних виборців-республіканців по всій країні проти 17%, які набирає ДеСантіс. Інші кандидати отримали 3% або менше. 

За даними цього ж дослідження основні потенційні кандидати – Дональд Трамп та Джо Байден – набирають однакову кількість голосів потенційних виборців (по 43%) – за півтора роки до виборів, які заплановані на листопад 2024 року. 

Джерело