Ще трьом учасникам схеми розкрадання на будівництві Подільського мосту повідомили про підозру

На рахунки всіх підприємств, залучених до протиправного механізму, накладено арешти.

Правоохоронці повідомили про підозру ще трьом посадовим особам – директору та голові наглядової ради генпідрядної організації, а також директору субпідрядної організації за розкрадання на будівництві Подільського мосту. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Як виявили правоохоронці, в березні 2023 року між комунальним підприємством КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва», генпідрядником та субпідрядною організацією були підписані акти приймання виконаних будівельних робіт. Це стосувалося витрат на оренду та експлуатацію спеціальних машин та механізмів під час будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві.

На підставі цих документів на рахунок однієї з субпідрядних організацій перерахували кошти у сумі 181 мильйонів гривень. Водночас висновок будівельно-технічної експертизи встановив завищення вартості оренди техніки на загальну суму 104 мільйонів гривень.

Надалі кошти вивели через рахунки кількох підприємств з ознаками фіктивності під виглядом закупівлі взуття, господарських товарів та запчастин з метою виведення в готівку. Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання осіб, причетних до протиправної схеми.

Директора субпідрядної організації затримали. До суду правоохоронці внесли клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави 104 мільйонів гривень. Також вирішується питання стосовно обрання запобіжних заходів директору та голові наглядової ради генпідрядної організації. На рахунки всіх підприємств, залучених до протиправного механізму, накладено арешти.

Нагадаємо, раніше в межах цього ж провадження директору комунального підприємства повідомили про підозру у розтраті 104 мільйонів гривень. Він перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

Крім того, у травні 2023 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт відносно керівника генпідрядної організації за фактом розтрати понад 36 мільйонів гривень через завищення вартості робіт. Раніше за цими ж фактами до суду скеровано обвинувальні акти відносно ще двох субпідрядників.

Раніше повідомлялось, що протягом 2016-2021 років кошторисна вартість будівництва Подільського мостового переходу у Києві зросла з 11,251 мільярда гривень до 19,922 мільярда. Столична прокуратура 16 серпня 2021 року влаштувала обшуки у Київській міській державній адміністрації через підозру в привласненні грошей на будівництві Подільського мосту.

Джерело