Шляхи Туреччини з ЄС можуть розійтися у разі необхідності — Ердоган

Президент Туреччини відреагував на нещодавній звіт Європарламенту про ситуацію з євроінтеграційними процесами.

Президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що шляхи Анкари та ЄС можуть розійтися, якщо це буде необхідно, відповідаючи на запитання про зміст доповіді Європейського парламенту щодо Туреччини. Про це повідомляє Reuters.

У доповіді, ухваленій раніше цього тижня, йдеться про те, що процес вступу Туреччини до блоку, що складається з 27 членів, не може відновитися за нинішніх обставин. Звіт також містить заклик до ЄС вивчити “паралельні та реалістичні межі” для своїх зв’язків з Анкарою. 

Туреччина є офіційним кандидатом на вступ до ЄС вже 24 роки, але в останні роки переговори про вступ зайшли в глухий кут через занепокоєння блоку щодо порушень прав людини та поваги до верховенства права.

“ЄС намагається відділитися від Туреччини. Ми будемо оцінювати ці події, і якщо буде потрібно, наші шляхи з ЄС можуть розійтися”, – сказав Ердоган журналістам перед поїздкою до США.

Міністерство закордонних справ Туреччини раніше цього тижня заявило, що звіт Європарламенту містить необґрунтовані звинувачення та упередження, а також “поверхневий і недалекоглядний” підхід до зв’язків країни з ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС та Туреччина обговорюють оновлення митного союзу у межах процесу відновлення довіри європейських партнерів та інвесторів до країни. Міністри закордонних справ ЄС говорили про готовність працювати над тіснішими зв’язками з Туреччиною, при цьому блок відзначив, що Ердоган дав зелене світло членству Швеції у НАТО. Перед тим, як підтримати приєднання Швеції, Ердоган пов’язав заявку країни із зусиллями Анкари щодо вступу до ЄС. Європейський парламент відкинув такі наміри Ердогана.

Відносини сторін погіршилися через придушення Ердоганом політичних опонентів, що сприймалося як тиск на них. Однак блок привітав зусилля Туреччини з відновлення зв’язків, оскільки країна шукає іноземних інвесторів, які допоможуть підняти її економіку. «Що означають загравання Ердогана із Заходом і чого очікувати Україні», розповідала Євгенія Габер.

Джерело