Швеція готує великий пакет гуманітарної допомоги Україні

Підтримка у розмірі 380 мільйонів шведських крон призначена для задоволення найнагальніших потреб

Уряд Швеції підтримав великий літній гуманітарний пакет Україні, щоб гуманітарні організації були готові підтримати та надати підтримку цивільному населенню, яке потребує допомоги. Про це розповів міністр зовнішньої торгівлі Йохан Форссел, повідомляє прес-служба уряду.

Зазначається, що Швеція підтримує діяльність Українського Червоного Хреста та інших організацій громадянського суспільства через Sida. Розмір фінансової допомоги складе 380 млн шведських крон (32,51 млн євро).

Швеція також надасть фінансування Програмі розвитку ООН для відновлення енергетичної інфраструктури України та придбання обладнання для підтримки критично важливого постачання електроенергії.

Зазначається, що фінансування надається із програми міжнародної допомоги на 2023 рік, затвердженої шведським урядом окремо від пакету допомоги Україні.

В уряді повідомили, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Швеція, серед іншого, надала Україні 152,6 млн. євро гуманітарної допомоги, 64,2 млн євро на підтримку відновлення та 27 млн євро на підтримку реформ.

Раніше повідомлялося, що Австралія надасть Україні новий пакет військової допомоги на 74 млн доларів. Також Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про збільшення верхньої межі фінансування Європейського фонду світу ще на 3,5 мільярда євро, до понад 12 мільярдів, з якого також фінансують ЗСУ

Джерело