Шведа російського походження звинувачують у шпигунстві на РФ

Працював на Росію протягом десяти років.

У Стокгольмі розпочався суд над шведом, який має російське походження. Його звинувачують у зборі інформації для військової розвідки РФ.

За інформацією прокурора Генріка Оліна, протягом десяти років 60-річний Сергій Скворцов працював у «грубій незаконній розвідувальній діяльності проти Швеції та іноземної держави», пише AP. Під іноземною державою маються на увазі Сполучені Штати Америки.

Скворцова заарештували у листопаді 2022 року разом зі своєю дружиною поблизу Стокгольма. Тоді місцеві ЗМІ писали, що елітна поліція спустилася з двох вертольотів Black Hawk, щоб заарештувати подружжя.

За словами адвокатки Ульріки Борг, Скворцов перебуває під вартою з моменту арешту і заперечує будь-які правопорушення. Його дружина була звільнена без пред’явлення звинувачень після розслідування, проведеного шведською службою безпеки.

Зазначається, що це вже другий за останні роки судовий процес над людьми, яких звинувачують у шпигунстві на території Швеції на користь Росії та її військової розвідки. Зокрема у травні вищий суд Швеції довічний вирок для Пеймана Кіа – старшого з двох шведських братів, народжених в Ірані, за передачу інформації в РФ. Його брат отримав дев’ять років і 10 місяців ув’язнення.

Нагадаємо, троє членів російського шпигунського угруповання, заарештованих контртерористичною поліцією Великої Британії, проживали в квартирі за милю від бази Королівських військово-повітряних сил. Цією базою користуються міністри і члени королівської сім’ї.

Джерело