«Слід російської розвідки все ще занадто великий у Сполучених Штатах» – директор ФБР

При цьому Рей заявляє, що «фактично вигнали» російських шпигунів зі США

Директор ФБР Крістофер Рей заявив, що кількість російських шпигунів, які діють на території Сполучених Штатів, «все ще занадто велика» – незважаючи на зусилля, спрямовані на боротьбу з ними. 

«Традиційна російська контррозвідувальна загроза продовжує залишатися великою. Слід російської розвідки, і під цим я маю на увазі офіцерів розвідки, все ще занадто великий у Сполучених Штатах, і ми постійно стикаємося з цим і намагаємося блокувати, запобігати і підривати всіма можливими способами», – заявив Рей під час публічного виступу в Музеї шпигунства у Вашингтоні 7 вересня, передає CNN. 

Оскільки офіційні особи США все частіше визнають Росію супротивником, шпигуни, які колись вважалися пережитками холодної війни, знову привертають увагу на найвищому рівні.

Росія використовує не лише «традиційних співробітників розвідки», але й кадрових агентів, заявив глава ФБР, згадавши громадянина Мексики, заарештованого американською владою у 2020 році і звинуваченого у сприянні російській розвідці.

«Я скажу, що за останні кілька років США досягли значних позитивних зрушень у зменшенні присутності російських розвідників у Сполучених Штатах, фактично вигнавши їх», – сказав Рей.

Нагадаємо, що Влада Бразилії відхилила запит США на екстрадицію громадянина Росії Сєргєя Чєркасова, якого звинувачують у в’їзді до США під іменем Віктора Мюллера Феррейри з метою шпигунства за американцями. Є припущення, що Росія використовує Бразилію в якості «інкубатора для агентів» під глибоким прикриттям для інфільтрації на Захід.

Джерело