Сьогоднішня Росія є найбільшою загрозою для миру та безпеки в євроатлантичному регіоні в осяжному майбутньому — Шольц

Канцлер ФРН вкотре закликав РФ вивести свої війська з території України.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц представляючи з колегами-міністрами “Стратегію національної безпеки: Інтегрована безпека для Німеччини” заявив, що країна не змушує Україну до “заморозки” війни з РФ, а також закликав Росію вивести окупаційні війська з території нашої держави. Про це повідомляє Укрінформ.

“Агресивна війна Росії проти України є порушенням міжнародного права та європейського безпекового порядку. Сьогоднішня Росія є найбільшою загрозою для миру та безпеки в євроатлантичному регіоні в осяжному майбутньому”, – зазначено у документі, першому подібному в історії Німеччини.

“Жорстока загарбницька війна Росії проти України кидає фундаментальний виклик європейському безпековому порядку… Тому так важливо підтримати Україну”, – сказав Шольц.

Політик нагадав, Німеччина є наразі другою після США за обсягами надання Україні допомоги – фінансової, гуманітарної, а також зброї, – і буде продовжувати надавати підтримку так довго, доки Україна буде змушена себе захищати.

Шольц назвав необхідним надання безпекових гарантій для України на майбутнє. Щодо цього вже певний час ведуться цілком конкретні, інтенсивні та “довірливі” дискусії з найважливішими партнерами та з Україною, сказав він.

“Йдеться про підготовку до того, як ми зможемо гарантувати безпеку, коли нинішня ситуація завершиться”, – додав він, не надавши конкретики.

Глава німецького уряду наголосив на неприпустимості, як дехто вимагає, заморожування конфлікту або примусу України до несправедливого миру.

“Ми не вимагаємо заморожування або легітимізації крадіжки територій України …Ми не акцептуємо продиктований мир. Росія повинна вивести свої війська”, – підсумував Шольц.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що планує незабаром поговорити з президентом Росії Владіміром Путіним по телефону, щоб закликати його вивести російські війська з України.

Джерело