Союзники розуміють, чому Сполучені Штати надають Україні касетні боєприпаси – Блінкен

Даний вид озброєння заборонений більш ніж 100 країнами.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, коментуючи передачу Україні касетних боєприпасів, заявив, що союзники з розумінням ставляться до цього кроку. Про це повідомляє NBC.

“Кожен союзник, з яким я розмовляв, сказав, що вони розуміють, чому ми це робимо і коли ми це робимо”, – зазначив Блінкен.

За його словами, США надають боєприпаси, заборонені більш ніж 100 країнами, щоб “заповнити прогалину”, оскільки світові запаси боєприпасів вичерпуються.

“Запаси унітарних боєприпасів, а не касетних боєприпасів, в усьому світі і в Україні вичерпуються. Вони ось-ось вичерпаються”, – сказав очільник Держдепу.

“І тому важкий, але необхідний вибір – дати їм касетні боєприпаси – зводився до цього: якщо ми цього не зробимо… у них закінчаться боєприпаси. Якщо у них закінчаться боєприпаси, вони будуть беззахисними”, – розповів дипломат.

Держсекретар наголосив, що члени Альянсу працюють над нарощуванням потужностей звичайних озброєнь, але “буде прогалина між тим, коли у них закінчаться ці боєприпаси, і тим, коли нові боєприпаси зможуть з’явитись на озброєнні”.

Касетні боєприпаси, додав Блінкен, заповнюють цю прогалину.

Раніше прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков, коментуючи передачу Україні касетних боєприпасів від США, заявляв, що наразі в пріоритеті стоїть перемога у війні.

Джерело