Спікер Євросоюзу Стано: Ми готові запровадити санкції проти КНДР, якщо країна надаватиме Росії військову допомогу

“Будь-які подібні дії зустрічатимуть належну відповідь, як це було з Іраном у зв’язку із його підтримкою злочинної російської агресії проти України”.

Речник Європейського Союзу Пітер Стано у Брюсселі на брифінгу заявив, що вони готові ввести обмежувальні заходи проти Північної Кореї у разі надання військової допомоги для РФ. Про це повідомляє Укрінформ.

“Ми рішуче засуджуємо не лише російську агресію проти України, а й тих, хто підтримують Росію у її діях. Ми закликаємо Північну Корею припинити надання будь-якої підтримки – політичної або будь-якої іншої – для неоімперіалістичної війни Росії проти України.Звичайно, ми засуджуємо найрішучішим чином не лише агресію РФ проти України, а також будь-кого, хто підтримує Росію в цій війні. Будь-які подібні дії зустрічатимуть належну відповідь, як це було з Іраном у звязку із його підтримкою злочинної російської агресії проти України. Тому ми готові слідкувати за ситуацією та реагувати в разі потреби”, – зазначив Стано.

За його словами, у ЄС продовжують спостерігати за ситуацією та “готові вживати заходів, якщо вони будуть необхідні”.

Коментуючи нещодавню зустрічі президента РФ з північнокорейським лідером, Стано підкреслив, що було цікаво спостерігати за зустріччю цих двох лідерів, які фактично руйнують власні країни: один виснажує свою державу, другий посилає громадян на безглузду смерть під час військової агресії проти України.

“Зустріч цих осіб свідчить, що Росія поглиблює зв’язки з такими режимами, як північнокорейський, що є одним з найбільш ізольованих у світі й на який накладена ціла серія міжнародних санкцій і санкцій ООН. Це лише підкреслює ізоляцію Росії та її відчай. І це також засвідчує ефективність наших санкцій і політичних заходів проти Росії з метою забезпечити її міжнародну ізоляцію”, – додав він.

Під час зустрічі з Владіміром Путіним Кім Чен Ин назвав відносини з РФ першим пріоритетом Північної Кореї та пообіцяв бути разом із Росією «в боротьбі проти імперіалізму» в той час, як вона «піднялася на священну боротьбу для захисту свого державного суверенітету та безпеки». В очевидному натяку на російську агресію проти України Кім підкреслив, що підтримує «всі рішення», прийняті Путіним. І це очевидно. Адже Північна Корея — одна з небагатьох країн, що визнала окуповані Росією території та надає Москві безумовну політичну й дипломатичну підтримку. Детальніше про візит лідера Північної Кореї до Росії читайте у матеріалі Наталії Бутирської “Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна”.

 

Джерело