США наполягатимуть на подальших діях у відповідь на провокації та порушення з боку КНДР — Салліван

Зближення РФ та КНДР викликає занепокоєння щодо потенційної угоди про продаж зброї.

Сполучені Штати наполягатимуть на подальших діях щодо провокацій та інших порушень міжнародного права з боку Північної Кореї, заявив високопоставлений американський чиновник, після того, як нещодавній саміт між Пхеньяном і Москвою поглибив занепокоєння щодо потенційної угоди про продаж зброї, повідомляє Yonhap.

Радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван зробив цю заяву, оцінивши, що переговори Північної Кореї з Росією щодо потенційного постачання зброї для використання у війні проти України продовжують “просуватися вперед”.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Владімір Путін нещодавно провели рідкісну особисту зустріч на російському космодромі, оскільки Кім, очевидно, хоче отримати від РФ військово-технічну співпрацю, а Путіну потрібно більше боєприпасів.

“Ми будемо продовжувати наполягати на подальших діях у Нью-Йорку у відповідь на провокації та інші кроки Північної Кореї, які порушують міжнародне право”, – сказав Салліван на брифінгу, присвяченому планам президента США Джо Байдена відвідати Генеральну Асамблею ООН наступного тижня.

“Наша думка була до візиту (Кіма) і після візиту, що розмови про надання Північною Кореєю зброї Росії для вбивства українців просувалися і продовжують просуватися”, – відповів Салліван на прохання дати свою оцінку зустрічі Кіма з Путіним.

Вказуючи на свою тристоронню розмову з південнокорейським і японським колегами Чо Тхе Йонгом і Такео Акібою в четвер, 14 вересня, Салліван підкреслив, що тісна співпраця між Сеулом, Вашингтоном і Токіо є достатньою для того, щоб відреагувати на будь-яку співпрацю між РФ та КНДР.

“Ми втрьох мали можливість обмінятися думками з цього приводу і скоординувати кроки, які зробимо найближчими днями і тижнями. Ми дуже тісно співпрацюємо на тристоронній основі, щоб відповісти на все, що Росія з Північною Кореєю вирішать зробити в майбутньому”, – додав Салліван.

На зустрічі цього тижня Путін заявив про намір допомогти Північній Кореї з супутниковими технологіями, а Кім висловив свою підтримку главі Кремля.

Американські чиновники попередили, що угода про постачання зброї між Північною Кореєю і Росією буде порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, за які голосувала сама Москва.

У Росії зустрілися два світові вигнанці — Владімір Путін і Кім Чен Ин. Навіть cам факт зустрічі та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.

Джерело