США передали докази російських злочинів до МКС – посол в ОБСЄ

Це історичне рішення для американської політики.

Нещодавно американські медіа писали про те, що президент Джо Байден таємно наказав уряду передати у Міжнародний кримінальний суд (МКС) докази злочинів, які російські військові вчинили в Україні.

Постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер підтвердив цю інформацію в інтерв’ю Укрінформу.

«Так, я можу підтвердити: президент вирішив, що для нас дуже важливо, аби була можливість притягнення до відповідальності за різні воєнні злочини та інші звірства, які Росія скоїла в Україні. І наш підхід в тому, щоб підтримувати всіх суб’єктів, які беруть участь у процесі притягнення до відповідальності”, – заявив постпред США при ОБСЄ.

За словами Карпентера, США підтримують створення міжнародного трибуналу для розгляду російських злочинів.

«Думаю, президент вирішив, що вкрай важливо, щоб ми це зробили і підтримали МКС не лише на словах, а й шляхом надання фактичної інформації, яка є у нашому розпорядженні. Цей важливий крок свідчить про те, наскільки важливо для Байдена підтримати притягнення до відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні», – зазначив Карпентер.

Як зазначали американські посадовці, рішення Байдена про передачу Сполученими Штатами інформації до МКС свідчить про серйозні зміни в американській політиці. Воно поклало край багатомісячному опору Пентагону, який побоювався створення прецеденту, котрий може прокласти шлях до судового переслідування американських військових.

Джерело