США схвалили програму навчання українців на F-16

Запит на програму, що містить секретні розділи, надала Данія.

США на запит Данії схвалили передачу Україні навчальних матеріалів для підготовки українських пілотів до польотів на F-16 та технічного обслуговування літаків, повідомляє CNN.

«Ми можемо підтвердити, що Департамент нещодавно схвалив запит від Данії, партнера з навчання на F-16, щодо створення програми підготовки пілотів і технічного обслуговування», — повідомив виданню чиновник в адміністрації президента Джо Байдена.

За словами посадовця, схвалення включає навчальні модулі, документацію та навчальні матеріали, які, зокрема, містять інформацію про конфіденційні технології США. Саме останній чинник і є причиною того, що програма має бути погоджена зі США та схвалена ними.

Раніше в п’ятницю Міністерство оборони Данії повідомило, що українські пілоти почнуть навчання на літаках F-16 пізніше цього місяця в рамках коаліції з 11 країн, які братимуть участь у навчальній програмі.

У четвер в США заявили, що після завершення навчань зобов’язалися схвалити передачу Україні винищувачів F-16. 

Держсекретар США Ентоні Блінкен надіслав листи своїм колегам у Данії та Нідерландах, запевнивши їх, що передача  ними Києву літаків матиме «повну підтримку» адміністрації Байдена та розпочнеться щойно завершаться навчання.

У п’ятницю командувач ВПС США в Європі та Африці заявив, що українські пілоти, які навчатимуться керувати винищувачем F-16, наразі проходять мовні курси у Великій Британії, перш ніж почати практичні заняття.

 «Вони пройдуть також тренування на гвинтових літаках, а потім відправляться до Франції і потренуютья на сучасному тренажері — реактивному літаку Alpha», — сказав генерал Джеймс Гекер. 

Він додав,  що українські пілоти, які беруть участь у програмі підготовки F-16, є молодшими пілотами і взагалі не мають годин проведених польотів та наразі не беруть участі у війні.

Раніше Данія та Нідерланди підтвердили отримання від США дозволу на постачання винищувачів F-16 Україні. 

Джерело