США виявили чотири російські літаки, що діяли у зоні ППО Аляски

Винищувачі також підіймали Данія та та Нідерланди.

Командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD) виявило та відстежило чотири російські військові літаки в ідентифікаційній зоні протиповітряної оборони Аляски ввечері в неділю та вранці у понеділок, йдеться в заяві командування.

За даними NORAD, військові літаки РФ перебували в міжнародному повітряному просторі та не входили в суверенний повітряний простір США чи Канади.

«Така російська активність в зоні протиповітряної оборони Аляски відбувається регулярно і не розглядається як загроза», – наголошується у повідомленні.

Зона розпізнавання  протиповітряної оборони Аляски починається там, де закінчується суверенний повітряний простір, і це визначена ділянка міжнародного повітряного простору, яка вимагає швидкої ідентифікації всіх літаків в інтересах національної безпеки. Для цього NORAD використовує багаторівневу мережу супутників, наземних і повітряних радарів і винищувачів.

Сьогодні вранці про підняття винищувачів для перехоплення двох російських бомбардувальників, які наблизилися до їхнього повітряного простору, повідомляли також Данія та Нідерланди.

У Міноборони Данії заявили, що на перехоплення двох російських бомбардувальників у міжнародному повітряному просторі над Північним морем підняли два винищувачі F-16. Повітряний простір країни російські літаки не порушили.

Нідерланди також піднімали два F-16, але згодом вони повернулися на авіабазу Фолькель, оскільки данські пілоти виконали перехоплення у своїй зоні відповідальності.

Минулого тижня понад 10 російських і китайських військових кораблів були помічені недалеко від Аляски, відтак США вдалися до контрзаходів.

Джерело