США висунули звинувачення китайським компаніям за торгівлю інгредієнтами фентанілу

Сполучені Штати вперше звинуватили китайські компанії у незаконному обігу хімічних речовин-прекурсорів.

Міністерство юстиції США порушило кримінальні справи проти чотирьох китайських компаній-виробників хімічної продукції та восьми осіб у зв’язку зі звинуваченнями у незаконному обігу хімічних речовин, що використовуються для виробництва фентанілу, знеболюючого, що викликає сильну залежність, і спровокувало опіоїдну кризу у Сполучених Штатах. Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту США.

Сполучені Штати вперше звинуватили китайські компанії в незаконному обігу хімічних речовин-прекурсорів фентанілу всередині Сполучених Штатів, а не в Мексиці, де виробляється більша частина фентанілу, виявленого в країні.

“Ці компанії та їхні співробітники свідомо вступили в змову з метою виробництва смертоносного фентанілу для поширення в Сполучених Штатах”, – заявив у п’ятницю генеральний прокурор Меррік Гарланд.

“Лише одна з цих китайських хімічних компаній відправила до США понад 200 кілограмів хімічних речовин-прекурсорів, пов’язаних з фентанілом, для виробництва 50 кілограмів фентанілу, кількості, яка може містити достатньо смертельних доз фентанілу, щоб вбити 25 мільйонів американців”, – сказав Гарланд.

Компанії, що фігурують у трьох окремих обвинувальних актах, звинувачуються у продажу хімічних речовин-прекурсорів картелю Сіналоа в Мексиці, які, у свою чергу, допомогли затопити Сполучені Штати наркотиками.

Справа була порушена приблизно через два місяці після того, як міністерство юстиції раніше звинуватило лідерів картелю у проведенні операції з незаконного обігу фентанілу, яку підживлюють китайські хімічні компанії, включаючи трьох синів Хоакіна «Ель Чапо» Гусмана, колишнього лідера картелю Сіналоа, який зараз перебуває в ув’язненні. у Сполучені Штати.

Як повідомлялося, в Україні, незважаючи на введення е-рецепту для опіоїдів, їх можна купити чи не в будь-якій аптеці.

 

Джерело