США включили до санкційного списку офіцерів ФСБ РФ за втручання у вибори

Російські спецслужби підтримують керовані Кремлем операції впливу на Сполучені Штати та їхніх союзників і партнерів.

США наклали санкції на двох офіцерів російської розвідки, які брали участь у спробах Російської Федерації підірвати демократичні процеси в Сполучених Штатах та інших країнах, оголосили Державний департамент і Міністерство фінансів країни.

Зокрема, обмеження застосовані до офіцерів Федеральної служби безпеки Росії Єгора Попова та  Алєксєя Суходолова. Обидва вони, за даними відомств, відіграли значну роль у спробах Кремля вплинути на місцеві вибори в Сполучених Штатах. Попов і Суходолов є офіцерами, які працювали з іншими членами ФСБ, проти яких США минулого року ввели санкції за здійснення зовнішньої діяльності зловмисного впливу.

«Кремль продовжує націлюватися на ключову опору демократії в усьому світі — вільні та чесні вибори», — заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян  Нельсон.

Він додав, що Сполучені Штати не терпітимуть загроз демократії і уряд захищатиме демократичні інститути та виборчі процеси.

«Щоб захистити нашу демократію, а також допомогти захистити наших союзників і партнерів, Сполучені Штати продовжуватимуть діяти, щоб стримувати та переривати операції зловмисного впливу Кремля», — йдеться у повідомленні  Держдепартаменту.

На підтримку своїх операцій впливу Росія завербувала та налагодила зв’язки з людьми та групами по всьому світу, які мають змогу посилити та зміцнити зусилля Росії з дезінформації для дестабілізації демократичних суспільств. Ці зусилля включали, зокрема, використання підставних організацій для сприяння зв’язкам між Кремлем та його співвітчизниками, які живуть за кордоном. Вони поширювали дезінформацію та встановлювали контакти з чиновниками, бізнесменами та іншими діячами у Сполучених Штатах та інших країнах для просування інтересів Путіна. 

18 квітня 2023 року прокуратура США висунула Попову і Суходолову звинувачення в роботі на замовлення уряду Російської Федерації

 

Джерело