США заявляють, що зміцнення відносин із В’єтнамом не є кроком “холодної війни” проти Китаю

Вашингтон та Ханой поглиблюють зв’язки. 

Рух Сполучених Штатів до покращення відносин із В’єтнамом не є кроком “холодної війни” проти Китаю, заявив у середу, 13 вересня, представник Ради національної безпеки США. Про це повідомляє Reuters.  

“Ідея про те, що це є будь-яким кроком холодної війни, а також ідея про те, що це дипломатичне відкриття є будь-яким зусиллям, спрямованим на вибір між В’єтнамом і Китаєм – я думаю, що це ні те, ні інше”, – сказала директор Ради національної безпеки США з питань Індо-Тихоокеанського регіону Міра Рапп-Хупер.

У неділю, 10 вересня, В’єтнам і США поглибили рівень відносин до найвищого дипломатичного статусу під час візиту до країни президента США Джо Байдена.

У понеділок, 11 вересня, речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін закликала США “відмовитися від гегемонії та мислення часів холодної війни” у відповідь на поглиблення в’єтнамо-американських відносин.

“Ми вимагаємо, щоб США у відносинах із країнами Азії поважали спільне прагнення країн регіону до стабільності, співпраці та розвитку, дотримувалися основних норм міжнародних відносин”, – заявила вона.

Рапп-Хупер зазначила, що оновлені відносини – це динамічне, відкрите, інклюзивне партнерство, спрямоване на підтримку В’єтнаму та його технологічних, економічних прагнень і руху до розвитку.

“Ці відносини не стосуються когось іншого. Вони стосуються наших двох країн і внутрішньої цінності цих відносин з точки зору нашого спільного процвітання, спільної безпеки, спільних інтересів у вільному і відкритому Індо-Тихоокеанському регіоні, у вільному і відкритому Південно-Китайському морі”, – додала вона.

Для США В’єтнам є важливим торговельним партнером у Південно-Східній Азії. Але для В’єтнаму зближення з США є важким балансуванням між тим, щоб співпрацювати з Вашингтоном і не засмучувати Пекін, хоча Ханой стурбований зростанням активності Пекіна в Південно-Китайському морі. Дві країни роками ведуть суперечку за потенційно багату на енергоресурси ділянку акваторії, яку В’єтнам називає Східним морем.

Джерело