США закуплять у Ізраїлю три батареї системи ППО “Залізний купол”

Всього буде поставлено 44 пускові установки.

Корпус морської піхоти США планує придбати три батареї систем протиповітряної оборони Iron Dome і майже 2000 ракетних перехоплювачів Tamir. План служби було опубліковано на сайті уряду.

Контракт буде підписано з компанією RTX (раніше Raytheon), яка виступає партнером ізраїльського державного оборонного концерну Rafael. Вагома частина озброєнь буде вироблена на території США.

Замовлення Корпусу морської піхоти США включає три батареї систем протиповітряної оборони з 44 пусковими установками. Також служба замовить 1840 ракетних перехоплювачів Tamir. Сума контракту не уточнюється, але тільки ракети можуть обійтися в кілька сотень мільйонів доларів.

За даними з відкритих джерел, вартість одного перехоплювача Tamir варіюється від $40 000 до $100 000. Це дуже дешево, якщо порівнювати з будь-якими зенітними ракетами, включно з тими, які розробляють, зважаючи на необхідність мінімізації витрат.

Tamir має довжину 3 метри і діаметр 160 мм. Маса протиракети становить 90 кг. За словами ізраїльського виробника, перехоплювач у системі Iron Dome може збивати повітряні загрози на висоті до 10 км.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки дали дозвіл Ізраїлю на продаж Фінляндії системи протиракетної оборони David’s Sling.

Джерело