Стефанішина: Єдине фінансове джерело розвитку України зараз – це євроінтеграція

Україна, незважаючи на війну, активно реформується, щоб відповідати вимогам кандидата на вступ до ЄС.

У той час, коли західні партнери фінансово допомагають Україні вижити під час війни, єдиним джерелом розвитку держави, її реформування наразі є процес євроінтеграції, вважає віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, про що вона заявила на конференції «Як виглядає шлях України до ЄС».

«Ми говорили про великий проєкт підтримки України на суму 50 млрд євро на чотири роки, понад 50 млрд євро підтримки від США, програму МВФ – це величезні гроші, але вони не на “велике відновлення”, це кошти для нашого виживання протягом наступних чотирьох років», – пояснює вона.  

Чиновниця запевнила, що Україна вже зараз закладає основу для того, щоб після війни західні партнери допомогли їй здійснити «велике відновлення»  

«Це прозорість поточного відновлення, Ukraine Facility план, який передбачає структурні реформи та трансформації, тобто коли це станеться, ми будемо до цього готові й ці кошти прийдуть. Але ніхто не знає, коли це відбудеться, коли закінчиться війна і коли почнеться цей масовий процес. І фактично на сьогодні єдине джерело фінансування розвитку України – не виживання – це європейська інтеграція», – сказала Стафанішина, маючи на увазі реформи, пов’язані з приєднанням до ЄС. 

«Тому ми робимо селфскрінінг, тому ми визначаємо пріоритети щодо реформ, тож це єдиний інструмент, який дозволить формувати нам бюджет і програму розвитку держави в умовах війни, не чекаючи “великого відновлення”. Це великий позитивний наслідок політичного рішення, ухваленого 23 червня 2022 року про надання Україні статусу кандидата», – сказала вона. 

Стефанішина додала, що її команда шкодує про те, що вони не почули подібного чіткого рішення у Вільнюсі (самміт НАТО, який відбувся у липні і де Україна чекала на сигнал щодо вступу в альянс).

Раніше Стефанішина заявила, що «Україна реформує Євросоюз, ще навіть не вступивши в нього».

Джерело