Стефанішина: Україна не піде на поступки у зерновому конфлікті з Польщею

“Євросоюз має інструменти для допомоги Польщі та іншим державам”.

Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час конференції Hard Talk “Як виглядає шлях УКРАЇНИ до ЄС?” заявила, що Брюссель має домовитися з Польщею щодо неприйнятності введення односторонніх заборон на експорт українського зерна.

“Ми знаємо, що Єврокомісія не має намір продовжувати обмеження після того, як їх дія спливе 15 вересня. Так, є наміри одностороннього запровадження обмежень з боку кількох країн, але це буде порушенням базових правил Європейського союзу. І ми сподіваємося, що якийсь шлях буде знайдений”, – наголосила Стефанішина.

За її словами, з цього питання необхідні подальші переговори між державами-членами і Єврокомісією.

Водночас вона нагадала, що Євросоюз має інструменти для допомоги Польщі та іншим державам.

“Цю кризу інспірує кілька країн ЄС – головна з них Польща. Але Польща потроїла отримання європейського бюджету на підтримку відповідних секторів. Україна не отримала додаткових коштів”, – додала віцепрем’єрка.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що попри підтримку України, країна в першу чергу відстоювати власні інтереси. Тому польський лідер закликав захистити внутрішній ринок Євросоюз від зерна з України.

Джерело