Суд дозволив двом фігурантам справи щодо вбивства добровольця “Свободи” внести заставу: за одного вже внесли

Прокуратура заявила про намір оскаржувати рішення.

Голосіївський районний суд міста Києва ухвалив рішення, яке надало можливість вийти з-під варти під заставу двом фігурантам справи щодо вбивства військовослужбовця добровольчого формування територіальної громади “Свобода” Олексія Щербини під час дорожнього конфлікту, повідомила пресслужба Київської міської прокуратури в Telegram.

Як зазначається, 14 серпня суд повністю задовольнив клопотання окружної прокуратури щодо продовження строку перебування в СІЗО всіх трьох обвинувачених до 12 жовтня 2023 року. Водночас, двом зловмисникам створено альтернативу внесення застави в розмірі 805,2 тисячі гривень за кожного.

“Звертаємо увагу, що прокуратура як під час досудового слідства, так і під час судового розгляду, послідовно дотримувалася позиції щодо застосування до всіх фігурантів запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави. Враховуючи те, що злочин був вчинений із застосуванням насильства, суд мав право не визначати альтернативу у вигляді застави двом обвинуваченим”, – зазначили в прокуратурі.

Там додали, що будуть оскаржувати рішення суду в апеляційній інстанції.

За даними hromadske, внести заставу дозволили за двох обвинувачених у хуліганстві під час інциденту, коли сталося умисне вбивство добровольця. Речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець додала в коментарі, що за одного зі зловмисників уже внесли гроші. Джерело hromadske в правоохоронних органах уточнило, що йдеться про Леоніда Ігнатенка.

У ніч на 25 липня 2023 року в Києві на блокпосту водій збив двох військовослужбовців Національної гвардії України. Він отримав підозру у справі про порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до смерті потерпілого.

Джерело