Судді ліквідованого ОАСКу продовжують отримувати величезні зарплати — Бутко

За останні пів року судді ліквідованого суду отримали понад 40 мільйонів гривень.

У грудні минулого року Верховна Рада ухвалила рішення про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. Однак голова ліквідованого ОАСК Павло Вовк та його колеги продовжують бути суддями й отримують величезні зарплати, зазначає голова Всеукраїнського об’єднання “Автомайдан” Катерина Бутко в колонці “УП”.

За останні пів року (з грудня по травень) судді ліквідованого суду отримали 40 970 928 гривень. До кінця літа ця сума може зрости до 50 мільйонів гривень. Павло Вовк з 1 грудня по 31 травня отримав майже 1,2 мільйона гривень, а його колишній заступник Євгеній Аблов отримав найбільше з усіх суддів – понад 1,5 мільйона гривень. 

За словами Бутко, Аблов все ще намагається “втекти в почесну відставку”. У порядку денному Вищої ради правосуддя на 20 червня стояло питання відставки Євгенія Аблова. Однак сьогодні ВРП не розглядала питання про “почесну” його відставку “у зв’язку з необхідністю доопрацювання”. Аблов хоче піти на пенсію із пожиттєвим утриманням у сотні тисяч, адже у ВРУ, зазначає Бутко, зареєстровано законопроєкт, який прямо забороняє звільнення суддів у почесну відставку, якщо щодо них існує не розглянута дисциплінарна скарга або вони є підозрюваними чи обвинуваченими у злочинах.

Вовк, Аблов та ще п’ять суддів є обвинуваченими у так званій справі “плівок ОАСК”. У червні 2022 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу за фактами змови на захоплення державної влади, перешкоджанні роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб.

Як повідомлялося раніше, перед початком повномасштабного вторгнення ОАСК намагався розглянути позов експрезидета-втікача Віктора Януковича до парламенту щодо “незаконного” позбавлення повноважень. У такий спосіб РФ планувала легалізувати Януковича після захоплення України.

За перші пів року після ліквідації ОАСКу ці обвинувачені судді заробили понад сім мільйонів гривень.

Українська Правда

Катерина Бутко підкреслює, що  для того, щоб судді ліквідованого ОАСК перестали отримувати суддівські зарплати, вони мають перестати бути суддями. За її словами, важливо, що це має бути не добровільна відставка, а саме звільнення з посади.

Авторка називає кілька теоретичних варіантів звільнення цих суддів:

  • Вища кваліфікаційна комісія суддів та кваліфікаційне оцінювання – більшість суддів ОАСКу не пройшли кваліфікаційне оцінювання і вони будуть проходити його в оновленій ВККС.

“Для відновлення процесу оцінювання мають сформувати Громадську раду доброчесності, при цьому щодо більшості суддів ОАСКу вже є висновки попереднього складу ГРД про недоброчесність… Щоправда, самого лише рішення ВККС з рекомендацією про звільнення суддів буде недостатньо. Для остаточного завершення процедури необхідно буде також отримати рішення від Вищої ради правосуддя про звільнення суддів”, – наголошує Бутко.

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) у процесі ліквідації та вже не здійснює правосуддя, але його судді всіма можливими способами намагаються цьому завадити або принаймні сповільнити цей процес. Детальніше читайте у статті Марії Глушко та Володимира Гришко “Як судді ОАСК блокують процес ліквідації «вовчого» суду позовами”.

Джерело