Суддю Чауса засудили до 10 років позбавлення волі

Також у нього конфіскують майно.

Колегія Вищого антикорупційного суду оголосила колишньому судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу вирок, згідно з яким екссуддя отримав 10 років ув’язнення з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком на три роки.

Як повідомляє Центр протидії корупції, Чауса затримали одразу в залі суду. Водночас вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

Миколу Чауса визнано винним у справі про вимагання та одержання неправомірної вигоди у 150 тис. дол США (понад 3,7 млн грн за курсом НБУ станом на момент вчинення злочину). Цікавим моментом було те, що частину грошей він сховав на своїй земельній ділянці у скляній банці.

Згідно з даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили Чауса «на гарячому». Верховна Рада України дала згоду на його затримання та притягнення до кримінальної відповідальності, однак скориставшись суддівським правовим імунітетом Чаус встиг виїхати з країни. З 16 серпня 2016 року суддю було оголошено в національний розшук, а у подальшому – в міжнародний розшук.

У лютому 2017 року його затримали на території Республіки Молдова. Детективи Національного бюро подали клопотання про екстрадицію екссудді до України. Проте у квітні 2021 року з’явилась інформація про нібито його викрадення. Місцезнаходження Чауса було невідоме аж до липня 2021 року, коли посадовця виявили в одному з сіл Вінницької області. Тоді ж Служба безпеки України доставила його до Києва.

4 серпня Вищий антикорупційний суд обрав екссудді запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Про історію із викраденням Чауса і наслідки такої спецоперації для держави Віктор Трепак писав у статті «Про одного Чауса і двох президентів».

Джерело