Тайвань повідомив про військову активність Китаю навколо острова

Пекін відправив військові літаки та кораблі. 

Міністерство оборони Тайваню повідомило про відновлення військової активності Китаю навколо острова у п’ятницю, 25 серпня, включаючи 13 літаків, що увійшли в зону “реагування” Тайваню, і п’ять кораблів, які здійснюють патрулювання у бойовій готовності. Про це пише Reuters.

Нещодавно Китай провів військові навчання навколо Тайваню як гнівну відповідь на короткі зупинки віце-президента острова Вільяма Лая у Сполучених Штатах цього місяця.

Міноборони Тайваню повідомило, що зранку зафіксувало 22 китайські літаки – винищувачі, бомбардувальники, літаки раннього попередження, а також безпілотники – з яких 13 увійшли в зону “реагування” острова.

Тайвань відправив літаки і кораблі для спостереження за ними.

Острів не розголошує, де знаходиться його зона “реагування”, але пильно стежить за Тайванською протокою і територією на південь і південний захід від Тайваню, де часто зосереджується військова активність Китаю. 

Пекін не оголошував про подальші навчання навколо Тайваню з минулої суботи, 19 серпня, хоча він часто проводить такі місії, не повідомляючи про них ні заздалегідь, ні після.

Цього тижня Міністерство оборони Тайваню заявило, що не може судити про те, чи формально завершилися китайські навчання, які розпочалися в суботу, оскільки Пекін не робив жодних оголошень. Китай продовжує військову активність навколо Тайваню, хоча і в менших масштабах.

Міноборони Тайваню в окремій заяві у п’ятницю вранці повідомило, що протягом попередніх 24 годин зафіксувало два китайські безпілотники поблизу північної частини острова. Обидва перетнули серединну лінію протоки, яка слугувала неофіційним бар’єром між сторонами.

Один із безпілотників перетнув серединну лінію навпроти північно-західного узбережжя Тайваню, потім полетів у напрямку півночі острова, згодом рухаючись на північний схід від Тайваню. 

Тайвань не повідомляв про появу китайських військових літаків у своєму територіальному повітряному просторі, хоча заявив, що літаки наблизилися до прилеглої зони острова, яка знаходиться за 44 км від його узбережжя.

Раніше повідомлялося, що Тайвань планує збільшити витрати на оборону на 3,5% до рекордних 606,8 млрд нових тайванських доларів (19 млрд доларів США) у 2024 році, згідно з деталями бюджетної пропозиції центрального уряду острова. 

Для порівняння, в березні Китай оголосив про збільшення свого оборонного бюджету на 7,2 відсотка на наступний рік з 1,55 трильйона юанів (213,5 мільярда доларів США), які він планував виділити у 2023 році.

Джерело