“Терористи не мають права володіти такою зброєю” – Зеленський закликав до ядерного роззброєння РФ

“Росія найбільше заслуговувала на це ще тоді, в 1990-х”.

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН заявив, що росіяни не мають права володіти ядерною зброєю.

“Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що Росія має стати хранителькою такої сили. Але подальша історія довела, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще тоді, в 1990-х. Росія заслуговує на роззброєння і зараз: терористи не мають права володіти ядерною зброєю”, – зазначив український лідер.

“Поки ядерна зброя лишається на своїх місцях, масове знищення набирає обертів. Росія перетворює на зброю багато інших речей, і ці речі використовуються не лише проти нашої країни, але й проти всіх ваших країн. Існує чимало конвенцій, які обмежують володіння та розповсюдження зброї, але не існує реальних обмежень на використання продовольства, енергії та інших речей як зброї”, – додав він.  

За його словами, сьогодні як ніколи людство повинно діяти в повній солідарності, щоб врятувати людські життя.

“Як стримується ядерна зброя, так само має бути стриманий агресор і всі його інструменти та методи війни. Кожна війна зараз може стати останньою, але потрібна наша єдність, щоб гарантувати, що агресія не увірветься знову”, – наголосив український лідер.

Раніше президент України Володимир Зеленський припускав, що російський диктатор Владімір Путін планує вдатися до ядерного шантажу наступної зими. Глава держави зазначив, що Путін “тиснутиме на Захід, і насамперед на Сполучені Штати Америки, тому що вони також будуть у крихкий час, тому що це час електоральний і я хотів би на це звернути увагу”.

Джерело