Тест Байдена на ковід негативний — президент вирушає на саміт G20

Після саміту у нього заплановано візит до В’єтнаму.

Президент Джо Байден отримав негативний результат тесту на Covid-19, що дозволить йому відвідати саміт G20 в Індії, повідомляє Bloomberg.

Білий дім оголосив про негативний результат останнього тесту за кілька годин до того, як Байден мав вилетіти з Вашингтона на зустріч у Нью-Делі. Після самміту у американського президента запланований візит до В’єтнаму.

На початку тижня перша леді США Джилл Байден отримала позитивний результат тесту на Covid-19. Попри легкі симптоми, її хвороба поставила під питання візит Байдена на зустріч Великої двадцятки через ризик того, що президент також міг захворіти.

В усі подальші дня тести Байдена  на коронавірус були негативними.

Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що президент ретельно проконсультувався зі своїм лікарем і використовував маску, коли знаходився в приміщенні та в оточенні людей. Однак Байден знімав маску, щоб виступити на заходах у Білому домі у вівторок і середу.

Як раніше повідомляло видання, Джо Байден планує скористатися відсутністю двох ключових суперників на зустрічі лідерів Групи 20 у Нью-Делі цього тижня, щоб зробити новий крок до країн, заручитися підтримкою яких намагались Китай і Росія.

Водночас, експерти вважають, що на саміті в Індії буде багато суперечок і спекуляцій, але, зрештою, країни дотримуватимуться формату G20, оскільки він є важливою сполучною ланкою між блоком найбагатших країн G7 і світом, що розвивається.

 

Джерело