TikTok оштрафували на 345 мільйонів – за що

Китайська компанія не погоджується зі стягненням, особливо з його розміром.

TikTok був оштрафований на 345 мільйонів євро за недостатній захист персональних даних дітей у Європейському Союзі. Про це повідомляє агентство Reuters.

Комісар Ірландії із захисту даних (Ireland’s Data Protection Commissioner – DPC) вважає, що TikTok порушив закони Євросоюзу щодо конфіденційності при обробці персональних даних дітей.

Платформа для короткометражних відео, що належить Китаю, в останні роки швидко завоювала популярність серед підлітків по всьому світу. На думку DPC, вона порушила низку законів ЄС про конфіденційність у період з 31 липня 2020 року по 31 грудня 2020 року.

DPC є провідним регулятором ЄС для багатьох великих світових технологічних компаній, оскільки їх регіональні штаб-квартири розташовані в Ірландії.

Це вперше, коли TikTok, що належить ByteDance, отримала стягнення від DPC. У DPC заявили, що порушення TikTok полягали в тому, що у 2020 році облікові записи для користувачів віком до 16 років були встановлені як «публічні» за замовчуванням і що TikTok не перевіряв, чи справді користувач був батьком або опікуном дитини, коли він був пов’язаний через «сімейне сполучення».

Представник TikTok заявив, що не згоден з цим рішенням, особливо з розміром штрафу. Тут стверджують, що більшість претензій більше не актуальна в результаті заходів, які були вжиті ще до початку розслідування, яке DPC розпочав у вересні 2021 року.

Раніше повідомлялося, що у квітні 2023 року Британія оштрафувала китайський застосунок TikTok на 12.7 мільйона фунтів стерлінгів (близько 16 мільйонів доларів), у тому числі і за неправомірне використання персональних даних дітей.

Джерело