Трамп планує здатись у в’язницю округу Фултон наступного тижня

Адвокати домовляються про прийнятний для експрезидента запобіжний захід.

Колишній президент США Дональд Трамп здасться до в’язниці округу Фултон наприкінці наступного тижня – у четвер або п’ятницю, повідомляє CNN із посиланням на поінформованого представника правоохоронних органів.

У понеділок Трампу та 18 співобвинуваченим висунули звинувачення у змові з метою підриву результатів виборів 2020 року в Джорджії. До групи обвинувачених входять також колишній глава апарату Білого дому Марк Медоуз і екс-адвокат Трампа Руді Джуліані.

Окружна прокурор округу Фултон Фані Вілліс встановила крайній термін для явки підозрюваних у відділок поліції до 25 серпня.

Очікується, що переговори між адвокатами Трампа та прокурорами продовжаться наступного тижня. Точний час здачі Трампа залишається незрозумілим.

Явка Трампа відбудеться того ж тижня, що й перші президентські дебати республіканців у виборчому циклі 2024 року. 

Як повідомили виданню численні джерела в Республіканській партії, Трамп  планує пропустити захід і натомість дати інтерв’ю колишньому ведучому Fox News Такеру Карлсону. Хоча, зазначають співрозмовники, він  може змінити свою думку.

Зараз Трампу висунуте 91 звинувачення в чотирьох кримінальних справах. Це, зокрема, і кримінальні обвинувачення у зв’язку зі спробами скасувати перемогу Джо Байдена в штаті Джорджія 2020 року.

Очікується, що його здача та пред’явлення обвинувачення в Джорджії відрізнятимуться від того, як це відбувалось у його попередніх трьох кримінальних справах. Процес затримання звичайного обвинуваченого може тривати кілька годин, але для таких високопоставлених фігурантів, як Трамп, він, ймовірно, буде пришвидшений.

Раніше шериф округу Фултон Пет Лабат заявляв, що поводитиметься з Трампом та іншими зазначеними в обвинувальному акті особами, як з будь-яким підсудним. Однак враховуючи заходи безпеки для експрезидента, навряд чи буде можливим.

«У нас у в’язниці округу Фултон досі не було жодного колишнього президента Сполучених Штатів чи будь-кого, хто має захист Секретної служби. Тож ніхто достеменно не знає, як відбуватиметься процедура», — зауважив Кріс Тіммонс, колишній прокурор, а нині юридичний партнер Knowles Gallant Timmons в Атланті. 

Очікується, що до того, як обвинувачені у справі Трампа здадуться у в’язницю в окрузі Фултон, їх адвокати домовляться з офісом окружного прокурора про те, що їм оберуть запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Якщо ж вони здадуться у в’язницю без угоди про заставу, яку має схвалити суддя Верховного суду округу Фултон, їх триматимуть під вартою, 

Зазвичай коли поліція здійснює арешт, заарештованого відправляють у в’язницю і упродовж 72 годин він має постати перед судом. Утім з фігурантами цієї справи, ймовірно, так не буде, оскільки їм уже висунули звинувачення.

Втім якби колишній президент Дональд Трамп зіткнувся з процесом затримання, як пересічний обвинувачений в окрузі Фултон, він міг би годинами сидіти у в’язниці на Райс-стріт, чекаючи, поки в нього візьмуть відбитки пальців і зроблять фотографію.

Навіть за стандартами місцевих в’язниць в’язниця округу Фултон на Райс-стріт має репутацію місця ув’язнення зі «складними» умовами.

Минулого місяця Міністерство юстиції США розпочало розслідування щодо громадянських прав стосовно умов життя, доступу до медичної допомоги, насильства і дискримінації осіб з психічними вадами у цьому закладі.

В обвинуваченнях, які одне за одним висувають проти Дональда Трампа, вже можна й заплутатися. Але експрезидент США не здається, сподіваючись знову ввійти до Білого дому 2024 року й помилувати самого себе. Однак обвинувачення, пред’явлене в понеділок основному республіканському кандидату, може перекреслити ці плани.

“Чим загрожує Трампу новий суд у Джорджії?”  — пише Анна Бродські-Кроткіна.

Джерело