Трамп погрожує суддям і прокурорам: “Переслідуватимете мене — я переслідуватиму вас”

Допис Трампа у його соцмережі загрожує йому проблемами.

Дональд Трамп погрожує переслідуванням суддям та свідкам у відкритих проти нього справах.

«Якщо ви будете переслідувати мене, то я переслідуватиму вас», — написав він на онлайн-платформі Truth Social, співзасновником якої він є, у п’ятницю, лише через день після того, як у столиці США були зачитано обвинувачення проти нього.

Як пишуть американські ЗМІ, спецпрокурор Джек Сміт вважає, що заява Дональда Трампа спрямована проти свідків, суддів і прокурорів, які беруть участь у кримінальній справі щодо спроби фальсифікації Трампом голосування та штурму Капітолію США 6 січня 2021 року.

За словами Сміта, заява експрезидента є доказом того, що на нього не можна покладатися щодо збереження в таємниці конфіденційної інформації, розкритої йому під час розгляду справи. 

У поданому до суду в п’ятницю ввечері запиті спеціального прокурора йдеться про те, що існує ризик використання Трампом наданих йому для ознайомлення доказів для чинення тиску на свідків або погроз їм. Відтак Сміт просить суд встановити Трампу та його адвокатам обмеження щодо обробки конфіденційної інформації.

Відповідальний суддя наказав експрезидентові прокоментувати позицію Сміта до обіду понеділка. 

Речник Трампа, у свою чергу, заявив, що допис  в Truth Social був нічим іншим, як «політичною промовою» і не мав нічого спільного зі справою.

Під час обвинувачення в четвер у рамках звичайної судової процедури Трампу нагадали, що спроба вплинути на присяжних, погрожувати свідкам чи іншим особам або підкупити їх є кримінальним злочином.

Чому люди вірять брехні деяких політиків, навіть якщо вона доведена? І чому так багато тих самих людей пропагують теорії змови? Цьому є наукове пояснення, вважає професор Марсель Данезі.

Джерело