Трамп сказав, що не слухав своїх адвокатів щодо програшу виборів у 2020 році, бо «не поважав їх»

Експрезидент заявив, що поважав тих, хто казав, що вибори були сфальсифіковані

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що незабаром після виборів 2020 року він отримував поради від багатьох людей, але це було його рішення просувати неправдиву заяву про те, що він виграв президентські вибори, і спробувати скасувати їхні результати.

«Це було моє рішення, але я прислухався до деяких людей. Я слухав різних людей, і коли я все це підсумував, вибори були сфальсифіковані», – сказав Трамп в інтерв’ю програмі «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC, яке вийшло в ефір у 17 вересня, повідомляє CNN.

Трампу висунули звинувачення у спробі підірвати результати виборів 2020 року. Згідно з обвинувальним висновком спеціального радника Джека Сміта, головна теза справи полягає в тому, що Трамп знав, що його заяви про результати виборів були неправдивими після того, як близькі помічники повідомили йому, що він програв, але все одно поширював їх.

«Знаєте, кого я слухаю? Себе. Я бачив, що сталося», – сказав Трамп, заявивши, що не слухав своїх адвокатів, які говорили йому, що він програв вибори, тому що не поважав їх.

«Ви наймаєте їх, ви ніколи не зустрічалися з цими людьми, ви отримуєте рекомендацію, вони виявляються RINOs (Republicans in name only (республіканцями лише за назвою)), або вони виявляються не дуже хорошими. У багатьох випадках я не поважав їх. Але я поважав інших. Я поважав багатьох інших, які говорили, що вибори були сфальсифіковані», – сказав Трамп. 

Трамп звинувачений у штаті Джорджія в тому, що він очолював «злочинну організацію», яка мала на меті скасувати вибори 2020 року. За всіма пунктами обвинувачення він не визнав себе винним.

Нагадаємо, що Трамп заявив, що «дуже добре розуміється» з президентом Росії Владіміром Путіним. Він уточнив, що знаходить «спільну мову через силу».

За результатами опитування Reuters/Ipsos (проводилося онлайн по всіх США з 8 по 14 вересня серед 4 413 дорослих американців), 80-річний демократ Джо Байден на гіпотетичних виборах у листопаді 2024 року зрівнявся б із 77-річним Трампом, колишнім президентом, який є лідером серед потенційних республіканських кандидатів – обидва отримали б 39% голосів, тоді як кожен п’ятий виборець не визначився.

Джерело