Трамп зібрав 7,1 мільйона доларів у межах передвиборчої кампанії, зокрема завдяки тюремній фотографії 

Колишній президент США Дональд Трамп перетворив свою тюремну фотографію на рекордний збір коштів.

Колишній президент США Дональд Трамп зібрав майже 20 мільйонів доларів за останні три тижні у межах передвиборчої кампанії — період, який приблизно збігається з висуненням йому звинувачень, пов’язаних із неправдивими заявами про те, що вибори 2020 року були сфальсифіковані. Про це повідомляє Reuters.

Після того, як у четвер, 24 серпня, Трамп прибув до в’язниці округу Фултон, щоб  здатися владі та пройти через формальну процедуру арешту у справі про втручання у вибори, колишній президент зібрав 7,1 мільйона доларів, заявив прес-секретар кампанії Трампа Стівен Чунг. 

Вже за 20 хвилин перебування там Трамп залишив в’язницю. Як і передбачалося, процедура була швидкою і радше формальною, адже напередодні колишній президент і його адвокати уклали зі слідством угоду про запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

За словами Чунга, лише за п’ятницю, 25 серпня, Трамп зібрав 4,18 мільйона доларів, що зробило цей день найприбутковішим для його передвиборчої кампанії.

Збір коштів здійснювався, зокрема за рахунок товарів, які Трамп продавав через свій інтернет-магазин. Після того, як його було взято під варту, компанія почала продавати футболки, плакати та наклейки із тюремною фотографією Трампа, зробленою під час формальної процедури арешту.

Трамп, який був обраний президентом у 2016 році, але зазнав поразки від демократа Джо Байдена у 2020 році, знову намагається стати кандидатом у президенти від Республіканської партії на наступних виборах.

Наразі йому пред’явлено чотири обвинувачення, в тому числі два, пов’язані з неправдивими заявами про те, що вибори були сфальсифіковані, а також із нападом його прихильників на Капітолій у Вашингтоні 6 січня 2021 року.

Трамп відкидає усі звинувачення.

Він також не визнав себе винним за звинуваченнями в незаконному зберіганні секретних документів після відходу з посади, а також у фальсифікації ділової документації у справі в Нью-Йорку, пов’язаній з виплатою так званих “грошей за мовчання” порнозірці Стормі Деніелс напередодні президентських виборів 2016 року.

В обвинуваченнях, які одне за одним висувають проти Дональда Трампа, вже можна й заплутатися. Але експрезидент США не здається, сподіваючись знову ввійти до Білого дому 2024 року й помилувати самого себе. Однак нове обвинувачення, пред’явлене основному республіканському кандидату, може перекреслити ці плани. «Чим загрожує Трампу новий суд у Джорджії?» — пише Анна Бродські-Кроткіна.

Джерело