Відбудуться серйозні дискусії щодо членства України в НАТО – Маркарова

“Шлях до Вашингтонського саміту буде непростим”.

Посол України у США Оксана Маркарова, коментуючи перспективи нашої держави стосовно вступу до НАТО, заявила, що процес інтеграції до Альянсу ускладнює війна. Про це повідомляє LB.ua.

За її словами, більшість друзів України у Сполучених Штатах Америки розуміє, що вступ нашої держави до НАТО – це єдиний дієвий механізм, який гарантує безпеку як України, так і всього регіону.

“Однак, поки ми перебуваємо в стані активної війни, це сильно ускладнює процес перемовин. Наша позиція проста: стратегічне завдання України, яке озвучує президент Зеленський, підтримує народ – це членство України в НАТО і в ЄС. Ми хочемо отримати запрошення і говорити про конкретні кроки до членства та реформи, які ми маємо зробити”, – розповіла Маркарова.

Пані посол наголосила, що “шлях до Вашингтонського саміту буде непростим”.

“Відбудуться серйозні дискусії, але це – пріоритет, над реалізацією якого посольство вже почало працювати, зокрема, на рівні експертів, роботи з американським суспільством та партнерами”, – додала вона.

Раніше амбасадорка України в США Оксана Маркарова заявляла, що попри не завжди оптимістичні оцінки контрнаступу українських Сил оборони у західних ЗМІ, у офіційних колах Сполучених Штатів позитивно оцінюють дії українських військових.

Джерело