Відправляв чоловіків за кордон як “церковних місіонерів”: на Одещині викрили ексдиякона УПЦ МП

Зловмисник, за даними слідства, підробляв документацію за гроші.

Служба безпеки України викрила чергову схему ухилення від мобілізації для чоловіків призовного віку в Одеській області. Там затримали колишнього диякона Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату, який за гроші допомагав ухилянтам виїхати за кордон у якості “церковних кліриків”, повідомила СБУ в Telegram.

“Для реалізації оборудки фігурант підробляв «списки місіонерів», які нібито від імені керівника єпархії мають їхати за кордон у справах релігійної громади. Потім зловмисник подавав фальшиві документи до Держслужби з етнополітики та свободи слова за надуманою «аргументацією» про необхідність виїзду псевдокліриків за межі України. Вартість одного «місця у списку» становила від 4,5 тисячі американських доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та фінансових можливостей клієнтів”, – розповіли в повідомленні.

За даними слідства, таким шляхом затриманий намагався незаконно переправити за межі України шістьох потенційних призовників, але схему виявили своєчасно та затримали зловмисника “на гарячому”.

Під час обшуків у представника УПЦ МП знайшли комп’ютери, телефони та SIM-картки з доказами оборудки, а також готівку, яку йому сплачували.

Ексдиякону оголосили про підозру за частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу (незаконне переправлення осіб через кордон), він перебуває під вартою. Ділку загрожує до дев’яти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Раніше НАЗК виявило два факти отримання воєнкомами подарунків, які можуть свідчити про корупцію. Зокрема, нібито начальник Запорізького ОТЦК за гроші надав своєму підлеглому дозвіл на виїзд за кордон, а керівник об’єднаного районного ТЦК Львова за будинок із землею оформив відстрочку від служби для іншого чоловіка.

Джерело