Війну в Україні не можна зупинити, маючи мирний план – Орбан

Глава угорського уряду закликав до “припинення вогню”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу на консервативному фестивалі Tranzit в угорському селищі Тихань заявив, що “мирні плани” не допоможуть закінчити війну в Україні. Про це повідомляє 24.hu.

Орбан зазначив, що війну в Україні не можна зупинити, “маючи “мирний план” і чекаючи, що щось станеться – спершу має бути якнайшвидше, негайне, безумовне припинення вогню”.

“Першою помилкою Європи було глобалізувати цю війну. Єдиною країною, яка сказала в день, коли спалахнула війна, що вона має бути локалізована, була наша… Стратегія Заходу полягає в тому, що українці б’ються й гинуть, а ми даємо їм гроші, інформацію та зброю”, – сказав угорський прем’єр.

Глава уряду також наголосив, що ця “стратегія” не спрацювала, тому що в України менше населення, “тому ми повинні направляти свої війська, але на це ніхто не наважиться”.

Водночас він згадав про “значну ціну”, яку Угорщина і весь Європейський Союз платять за підтримку України: “Ми вже направили 70 мільярдів євро і тепер обговорюємо, чи надіслати ще 50 мільярдів, тоді як ЄС потребує кожного цента, аби відновити свою конкурентоспроможність”.

Раніше прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі просив не називати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана чортом, заявивши, що угорський політик є “справжнім другом” і союзником. Прохання виникло після того, як депутат грузинського парламенту Роман Гоцирідзе назвав Орбана чортом.

Джерело