Військові гелікоптери Білорусі залетіли на три кілометри вглиб Польщі – міноборони

Порушення кордону сталося під час навчань 

Першого серпня на кордоні між Польщею та Білоруссю, на тлі напруження між країнами, стався інцидент із проникненням вглиб польського повітряного простору білоруських військових гелікоптерів. Попередньо відомо, що гелікоптерів було два – Мі-8 та Мі-24. Вони пролетіли три кілометри вглиб Польщі та повернули назад. За даними міністерства оборони Польщі, біля цієї ділянки кордону збройними силами Білорусі проводилися навчання, про що польську сторону було повідомлено завчасно. 

«Перетин кордону відбувався в районі Біловежі на дуже низькій висоті, що ускладнювало виявлення радарними системами. Відтак, у ранковому повідомленні Оперативного командування збройних сил повідомили, що польські радіолокаційні системи не зафіксували жодного порушення повітряного простору Польщі», – йдеться у повідомленні польського міноборони. 

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак розпорядився збільшити кількість військових на кордоні та виділити додаткові сили та засоби, в тому числі бойові гелікоптери. 

Про інцидент повідомили НАТО. Також до МЗС Польщі буде викликано тимчасового повіреного у справах Білорусі для пояснення інциденту. 

«Останнім часом Росія та Білорусь активізували гібридну діяльність проти Польщі. У зв’язку з можливими подальшими провокаціями, ми закликаємо відповідально поширювати та коментувати інформацію, яка може бути використана російським та білоруським режимами», – йдеться у повідомленні польського міністерства оборони.  

Нагадаємо, за словами віцепрем’єра Польщі Ярослава Качинського, вони вдвічі збільшують армію на тлі передислокації бойовиків російської групи «Вагнера» до сусідньої Білорусі.

23 липня білоруський диктатор Аляксандр Лукашенка заявив президенту Росії Владіміру Путіну , що найманці «Вагнера» його «напружують», тому що нібито хочуть атакувати Польщу – «сходити на екскурсію». Вже 1 серпня він заявив, що жартував, коли казав ці слова. 

Джерело