Військові літаки Китаю перетнули серединну лінію Тайванської протоки

Пекін посилює тиск на острів.

Вісім китайських літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки у вівторок, 4 липня, вранці, заявило Міністерство оборони Тайваню. Китай посилює військовий тиск на острів, повідомляє Reuters.

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, останнім часом регулярно зіштовхується з місіями китайських військових літаків, часто в південно-західній частині ідентифікаційної зони протиповітряної оборони острова.

Загалом 24 китайські військові літаки, включаючи винищувачі і бомбардувальники, були зафіксовані поблизу Тайваню. Чотири військові кораблі Китаю також приєдналися до “спільного патрулювання у стані бойової готовності”.

Тайвань відправив літаки і кораблі, щоб попередити сили Китаю, в той час як ракетні системи острова відстежували їх. Тайвань використовував стандартні моделі реакції на дії Пекіна.

У заяві Міністерства оборони острова наголошується, що всі сторони в регіоні несуть спільну відповідальність за підтримання безпеки і стабільності.

“Будь-яка провокаційна поведінка, що може мати наслідки, не сприяє регіональній безпеці”, – заявив Тайвань.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, вже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.

Джерело