В Києві затримали начальника управління штабу Сухопутних військ

За кругленьку суму допомагав переправляти чоловіків за кордон. 

Державне бюро розслідувань затримало в Києві начальника одного з управлінь штабу Сухопутних військ, який за гроші допомагав чоловікам виїхати за кордон. При цьому затриманий також є начальником одного з відділів Київської міської військової адміністрації.

Підозрюваний  організував схему незаконного виїзду  чоловіків призовного віку закордон – він  оформлював документи про непридатність до служби за $10 тисяч. Затримали чиновника під час передачі таких документів на трьох чоловіків.

В правоохоронних органах зазначають, що задокументували кілька випадків видачі фіктивних документів.

Під час обшуків вдома у посадовця  та в районному територіальному центрі комплектування, а також Київській міській військовій адміністрації слідчі вилучили понад $48 тисячі, з яких вже $2 тис. ідентифіковано, як кошти отримані за «вирішення питання», та 5 тисяч євро.

Попередньо діяльність затриманого кваліфікували за ч. 3 статті 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.  Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років. Підозрюваному готують повідомлення підозру та обрання запобіжного заходу затриманому.

На разі розслідування ще триває та встановлюються інші факти та особи, що можуть бути причетними до вчинення правопорушення. Зокрема перевірку проводять щодо посадовців одного із київських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Напередодні ДБР повідомило про підозру екскомандиру військової частини, який «відрядив» депутатів-військовослужбовців на службу до КМВА чим перевищив свої службові повноваження.

Джерело