В Україні зареєстрували випадки кору: МОЗ нагадало, як убезпечити себе

В Україні зареєстровано кілька випадків кору, який є заразним і дуже небезпечним. Специфічного лікування від нього не існує. Найефективніший захід – вакцинація

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Там нагадали, що кір може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

“Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють. Тому в зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі”, – наголосили у відомстві.

Водночас найбільш небезпечним це захворювання є для немовлят, дітей із бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями, а також для вагітних жінок. В останніх хвороба може спричинити передчасні пологи або мати інші негативні наслідки.

“Високий ризик захворіти мають також невакциновані медичні працівники”, – зазначили в МОЗ.

Там нагадали, що специфічного лікування від кору не існує. Єдиним надійним захистом є вакцинація, а саме дві дози вакцини КПК (від кору, краснухи та паротиту). Для дітей до 18 років ця вакцина є безоплатною, для дорослих – платною. Щепитися можна в сімейного лікаря або в приватній клініці.

  • 3 квітня ЮНІСЕФ доставив в Україну 35 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Препарати було надано безплатно як гуманітарну допомогу.

Джерело