ВАКС призначив запобіжний захід спільнику депутата Гунька у справі про хабарництво

Помічника виключеного з фракції “Слуга народу” депутата теж арештували із альтернативою застави.

Вищий антикорупційний суд України у четвер, 10 серпня, обрав запобіжний захід помічнику народного депутата Анатолія Гунька, підозрюваного в отриманні 85 тисяч доларів хабаря за надання в оренду приватному підприємцю державних земель, повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram.

Спільнику політика призначили тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі двох мільйонів гривень. Його дії кваліфікували за частиною 5 статті 27 і частиною 4 статті 368 Кримінального Кодексу (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

У вівторок, 8 серпня, правоохоронні органи викрили депутата із фракції “Слуга народу” Анатолія Гунька на отриманні хабаря разом із двома спільниками. На наступний день ВАКС вирішив взяти під варту з альтернативою застави народного обранця. Фігуранту надали можливість внесення застави в розмірі 30 мільйонів гривень для виходу з СІЗО. 

Як розповів заступник керівника САП Андрій Синюк у коментарі ZN.UA, Гунько обіцяв підприємцю не лише передати в оренду державні землі Національної академії аграрних наук України за неправомірну вигоду, а й вирішити певні проблеми, що можуть виникнути після. Основне те, що підозрюваний не тільки член правового комітету Верховної Ради, а й голова тимчасової слідчої комісії з виявлення корупції в Національній академії аграрних наук. Депутат, за даними слідства, використовував свої повноваження для впливу на НААН і тиску на підприємства.

Джерело